Мінус 3-4 млн людей. Через агресію рф туризм у Криму стає все більш непопулярним

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 12:29
Фото: glavnoe.ua
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 12:29

Літній відпочинок у Сочі 2023 року вже подорожчав на 20-30% через зниження інтересу росіян до Криму.

Про це розповів «Известия» віцепрезидент Альянсу турагентів Росії (АТА) Алексан Мкртчян.

Ситуація пояснюється логістичними труднощами на півострові – закритим аеропортом у Сімферополі, утрудненим проїздом Кримським мостом та нестачею пасажирських поїздів.

«Через усі ці проблеми Крим, на мій погляд, буде в мінусі на 3-4 млн осіб за підсумками сезону. Цього року росіяни не мають жодних ілюзій щодо того, що аеропорт у Сімферополі відкриється, тому бронювання турів на півострів впало на 50%», – зазначив Мкртчян.

Ці фактори впливають на вартість відпочинку у російському Сочі. Подорожчання торкнеться насамперед чотирьох- та п'ятизіркових готелів, тоді як вартість проживання у менш комфортних готелях «три зірки» залишилася на тогорічному рівні, вважає експерт.

«У 2023 році відпочинок на двох у Сочі на десять днів у чотиризірковому готелі з триразовим харчуванням може коштувати 220 тис. рублів. За ту ж суму росіяни можуть відпочити в Туреччині чи Єгипті, причому ця вартість має на увазі та переліт, і опцію all inclusive. Аналогічний сочинському відпочинок в Об'єднаних Арабських Еміратах може коштувати 180 тис. рублів на двох», – зазначив Мкртчян.

Раніше  так званий голова Криму Сергій Аксьонов на форумі "Діловий Крим. Формула зростання" заявив, що о через логістику курортний сезон на окупованому півострові очікують складності.

Нагадаємо доходи туристичної галузі окупованого Криму знизилися майже на третину за підсумками дев'яти місяців 2022 року.