Міжнародні експерти оприлюднили докази збройної агресії РФ в Україні - СБУ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Листопада 2021, 18:51
Фото: СБУ
Ліна Тимошина
05 Листопада 2021, 18:51

Міжнародна неурядова організація «Conflict Armament Research»/«Дослідники зброї конфліктів» опублікувала звіт «Зброя війни в Україні. Трирічне дослідження постачань озброєння у Донецькій та Луганській областях». Про це йдеться у повідомленні Служби безпеки України, оприлюдненому на сторінці у Фейсбук.

Немає опису світлини.
Фото: СБУ

На 230-ти аркушах цього дослідження міститься значний масив фактологічних даних, які є беззаперечним свідченням використання незаконними збройними формуваннями на тимчасово окупованій території України в Донецькій і Луганській областях озброєння та військової техніки саме російського походження, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це перший звіт «Conflict Armament Research», який став результатом співпраці цієї організації з контррозвідкою Служби безпеки України, започаткованої у 2018 році.

Немає опису світлини.
Фото: СБУ
Немає опису світлини.
Фото: СБУ

Ця робота мала на меті доведення міжнародній спільноті об’єктивної та неупередженої інформації щодо характеру і походження зброї на Сході України, - зазначили в СБУ.

У відомстві додали, що СБУ продовжуватиме роботу у цьому напрямі та спільно з Міністерством закордонних справ України вживатиме заходів з поширення доказів незаконного постачання ОВТ з території РФ на ТОТ України в Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялиQIRIM.News, 11 жовтня Служба безпеки України затримала громадянина РФ, який активно сприяв тимчасовій окупації АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, 15 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що агресія Росії проти України залишається викликом №1 для ОБСЄ.