Міжнародний аналітик розповів, що означає заява Німеччини про солідерство у «Кримській платформі»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2022, 14:33
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2022, 14:33

Заява міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби про те, що Німеччина готова стати солідерому Кримській платформі у напрямі політики невизнання, практично не змінить ситуацію навколо Криму.

Про це QIRIM.News заявив аналітик-міжнародник, голова «Українського інституту майбутнього» Ілля Куса.

За його словами, така заява — це утримання теми Криму на тому рівні, яка була у 2014 році.
Аналітик пояснив, що поки що складно оцінити того чого немає.

«Треба подивитись, що з цього вийде. Німеччина може збільшити допомогу Україні за одним із напрямків роботи «Кримської платформи». Загалом це непогана ідея, але як вона буде втілена в життя поки що сказати складно», - сказав він.

Тим часом Куса зазначає, що багато залежить від Києва, оскільки якщо співпраця по кримському напрямку йтиме раціонально, то це може забезпечити утримання питання Криму регулярно хоча б у двосторонньому порядку денному відносин між Україною та Німеччиною.

«Якщо ми хочемо, щоб Крим час від часу згадували в європейських медіа це один напрям роботи, тут треба збільшувати кількість інформаційних повідомлень про це, працювати з журналістами, зі ЗМІ, із зовнішньою європейською аудиторією. Тут, можливо, будуть потрібні гуманітарно-культурні інституції.
Якщо ми під утриманням питання Криму на міжнародній арені, маємо на увазі проведення якихось зустрічей на кшталт «Кримської платформи», це інший вид роботи», - сказав він.

Як повідомляв QIRIM.News, 24 листопада майбутній уряд Німеччини, який формувала нова коаліція соціал-демократів, зелених та лібералів, зажадав від Росії припинити військові дії на українському Донбасі, а також повернути півострів Крим під контроль України.