Міжнародний аналітик розповів, чому Туреччина не може стати посередником між Україною та РФ

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
30 Листопада 2021, 13:35
Асіф АлієвQHA
30 Листопада 2021, 13:35

Враховуючи особливі відносини Туреччини з Росією, Україні не варто приймати пропозицію президента Реджепа Тайіпа Ердогана щодо посередницьких послуг між Києвом та Москвою.

Про це в інтерв'ю QIRIM.News заявив аналітик-міжнародник, голова "Українського інституту майбутнього" Ілля Куса.

За його словами, у Туреччині також склалися непрості відносини зі США та європейськими країнами.

«Я думаю, що ця ініціатива не злетить, оскільки інші учасники проти. Наче Росія вже відмовилася від посередницької ініціативи. Вважаю, що й Україні не варто приймати таку пропозицію, тому що Туреччина не є надійним посередником з огляду на їхні особливі відносини з РФ. Я не бачу, як участь Туреччини може вирішити конфлікт», - сказав він.

Аналітик зазначив, що ініціатива Ердогана є продовженням політики посилення впливу своєї країни в регіональних процесах і нагадав, що це Анкара не вперше намагається знайти собі нову роль у регіональних процесах, зокрема щодо України та Росії.

Нагадаємо, вчора 29 листопада президент Ердоган у бесіді з журналістами, які супроводжували його на саміт Організації економічного співробітництва в Ашхабаді, заявив, що Туреччина готова зробити внесок у врегулювання кризи у відносинах РФ та України. За словами турецького лідера, для цього Анкара налагодила контакти і з українською стороною, і з Володимиром Путіним.