Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт путіна

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Березня 2023, 18:59
Асіф АлієвQHA
17 Березня 2023, 18:59

Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ордери на арешт президента росії владіміра путіна у зв'язку із ситуацією в Україні.

Про це йдеться в пресрелізі МКС, який є в розпорядженні "Європейської правди".

Як повідомила пресслужба суду, 17 березня 2023 року Палата досудового провадження II видала ордери на арешт путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини.

путіна та Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.

"Палата досудового провадження ІІ на підставі клопотань Прокуратури від 22 лютого 2023 року постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до Російської Федерації, що завдало шкоди українським дітям", - підкреслюється в повідомленні.

Палата зазначає, що вважає ордери на арешт таємними "з метою захисту потерпілих і свідків, а також з метою забезпечення розслідування".

"Тим не менш, беручи до уваги, що поведінка, про яку йдеться в цій ситуації, ймовірно, триває, і що поінформованість громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя - уповноважити Секретаріат оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ордери, і міри відповідальності, встановлені Палатою", - оголосив виконувач обов'язків президента МКС Пйотр Гофманський.

Вищезазначені ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба прокоментував ордер на арешт путіна

"Колеса правосуддя обертаються: я вітаю рішення МКС видати ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової у зв'язку з насильницькою передачею українських дітей. Міжнародні злочинці будуть притягнуті до відповідальності за крадіжку дітей та інші міжнародні злочини", - підкреслив міністр.

Зазначимо, Римський статут МКС підписали і ратифікували 122 держави світу.

Генеральний прокурор України Андрій Костін пояснів процедуру дій після отримання президентом рф володимиром путіним статусу підозрюваного в незаконній депортації та переміщенні українських дітей: буде вжито заходів із пошуку та затримання.

"Насамперед після отримання ордера судової палати досудового провадження вживають заходів щодо пошуку та затримання підозрюваних. Для цього Міжнародний кримінальний суд (МКС) звертається до держав-учасниць Римського статуту з проханням про арешт та передання особи до МКС", - розповів Костін в ефірі національного телемарафону.

За словами генпрокурора, держава-учасниця, яка отримала такий запит, "невідкладно вживає заходів щодо арешту відповідної особи.

"МКС також може скористатися можливостями Інтерполу. У разі затримання та передання особи до суду або після добровільної явки до суду палата досудового провадження проводить слухання з метою затвердження обвинувачення. Ці слухання можуть відбуватися навіть за відсутності підозрюваного", - пояснив український генпрокурор.