Моніторинг показав стан річок в окупованому Криму через посуху

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
02 Грудня 2020, 15:40
Тайганське водосховище. Фото: Reuters
Ольга ПолтавкаQHA
02 Грудня 2020, 15:40

Окупанти визнають, що річки в Криму продовжують висихати через посуху.

Про це повідомляє "Кримське управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища" в опублікованому огляді стану річок за листопад.

Тривала посуха і відсутність опадів сприяли подальшому виснаженню водності річок, на яких зберігався режим глибокої осінньої межені. У верхів'ях річок Альма, Чорна і в більшості селевих річок округів Алушти, Судака і Феодосії зберігалося пересихання. 25 листопада з'явився незначний стік на річці Су-Індол біля села Тополівка, де пересихання тривало 24 дні, — йдеться в огляді.

Як зазначається, на кінець листопада пересихання русла річки Кача біля села Суворове триває 99 днів, верхів'я річки Альма вище Партизанського водосховища – 120 днів, а верхів'я річки Чорна вище Чорноріченського водосховища – 111 днів.

Повідомляється, що середні за місяць витрати води на річці Демерджи були у межах норми, на річках Салгир, Малий Салгир і в середній течії річки Качі у межах 20-46% норми, а на решті річок у межах 1-17% норми.

«Опади на початку місяця на території басейнів річок розподілялися нерівномірно. Наприклад, у басейнах річок Біюк-Карасу, Су-Індол, Кача і в пониззі річки Бельбек випало 35,5-54-мм опадів, що склало норму; в басейні річки Кучук-Карасу випало лише 4,4-мм опадів (12% норми), а в басейнах інших річок спостерігався недобір опадів, що склало 36-62%», — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що у листопаді приплив води у водосховища окупованого Криму був незначним.

Завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди метеорологічного Науково-дослідного інституту Національної академії наук України Вазіра Мартазінова прогнозує продовження посухи в окупованому Криму в найближчі пів року.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти розповіли, як робитимуть питну воду із забрудненої річки Салгир.