Мовні інквізитори — в Криму окупанти створили «мовну раду»

Новини України та світу
Ірина Требунських
11 Червня 2021, 19:01
Ірина Требунських
11 Червня 2021, 19:01

«Глава» тимчасово окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов підписав «указ» про створення «ради з питань російської мови і вдосконалення внутрішньої мовної політики». Про це пише окупаційний пропагандистський сайт «Кримінформ».

Очільником «ради» Аксьонов призначив сам себе.

З метою вдосконалення мовної політики в Криму «постановляю» створити раду з питань використання російської мови і вдосконалення внутрішньої мовної політики в Криму, — йдеться у «постанові» окупанта.

До складу «ради» увійдуть окупаційні «політики» і «чиновники».

У «положенні» про «раду» окупанти вказали, що вона займатиметься «координацією діяльності органів влади і громадських об'єднань у сфері проєктів з розвитку і підтримки російської мови».

Напередодні «глава ради» Криму Володимир Константинов запропонував штрафувати за використання у рекламі будь-якої мови, окрім російської. Штрафувати окупант пропонує від трьох тисяч рублів для фізосіб і до 100-500 тисяч рублів для юросіб. «Пропонується внести зміни, які заборонятимуть використання іноземних слів і виразів, що мають аналоги в російській мові», — пояснив Константинов.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підкреслила, що відмова незаконно ув’язненим кримським татарам при спілкуванні з судом скористатися перекладачем несе масовий і системний характер держави-окупанта. Це використовується задля позбавлення права на захист наших громадян, яких незаконно судять.

Як повідомляли «Кримські новини», Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови з метою покращення законодавчого, інституційного, фінансового та інформаційного підґрунтя для розвитку як мови одного з корінних народів України.