МОЗ оприлюднив нові правила карантину з 1 серпня: країну поділять на чотири «зони» з відповідними постами перетину

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
29 Липня 2020, 13:20
Ольга ПолтавкаQHA
29 Липня 2020, 13:20

Очільник міністерства охорони здоров'я Максим Степанов розповів, як працюватиме карантин з 1 серпня. Він нагадав про розподіл країни на чотири епідеміологічні зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону". Про це він сказав на щоденному брифінгу.

За словами Степанова, найбільш м'які обмеження карантину будуть у "зеленій зоні".

Ми змінили правила щодо карантину, починаючи з 1 серпня. Ми зробили розподіл на чотири зони… У кожній з цих зон будуть різні обмеження. Найбільш м'які обмеження будуть стосуватися "зеленої зони", — сказав міністр.

Він зазначив, що у "зеленій зоні" обов'язкове виконання усіх правил карантину, які встановлені в країні — масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептика.

"Щодо масових заходів — не більше однієї людини на п'ять квадратних метрів. Також обмеження щодо відвідування кінотеатрів або театрів, тобто зали повинні заповнитися не більше, ніж на 50%. Що стосується пересування громадським транспортом, воно може відбуватися по кількості місць, які визначені у технічних характеристиках того чи іншого транспортного засобу", — сказав Степанов.

Глава МОЗ розповів і про перетин кордонів між "зеленою" та "червоною зоною".

У "червоній зоні" буде обмежено рух транспорту — міського, міжміського. Будуть встановлені відповідні пости на перетині із зеленої до червоної зони. Ми зараз робимо це на рівні територіально-адміністративних одиниць — це або місто, або район, — зазначив міністр.

Він запевнив, що МОЗ уже має чіткі критерії, як будуть визначати "зони".

"Там чотири критерії, якщо один з цих критеріїв перевищений п'ять днів поспіль, тільки в такому випадку буде зроблено перехід з більш "м'якої зони" до більш "суворої зони". Уся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ, будуть відповідно держборди, де ви зможете подивитися у розрізі кожної області, хто до якої зони відноситься у залежності від епідситуації", — додав Степанов.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні зафіксовано за добу 1022 нові випадки COVID-19. Станом на ранок 29 липня в країні загалом підтверджено 67 597 випадків коронавірусної хвороби, з яких 1650 летальних, 37 394 пацієнта одужали.