Мурат Сулейманов став виконувачем обов'язків муфтія мусульман України

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Червня 2022, 16:49
Асіф АлієвQHA
08 Червня 2022, 16:49

Тимчасово виконувачем обов'язків муфтія Духовного управління мусульман України (ДУМУ) призначено шейха Мурата Сулейманова, імама мечеті Ісламського культурного центру Львова.

Сулейманов був заступником протягом декількох років муфтія Саіда Ісмагілова.

У березні 2022 року було заплановано загальні збори Духовного управління мусульман України “Умма”, але через початок повномасштабного вторгнення Росії захід відклали на невизначений термін. На цих зборах муфтій Саід Ісмагілов планував оголосити про завершення своїх повноважень.

На посту муфтія шейх Саід прослужив понад 13 років. У 2009 році релігійні громади із різних регіонів України, що об'єдналися у ДУМУ “Умма” обрали муфтія, голову правління та склад правління. Першим муфтієм став шейх Саід Ісмагілов, що обіймав цю посаду дотепер. Після широкомасштабного наступу Росії на Україну Саід Ісмагілов пішов захищати Батьківщину.

Як писали QIRIM.News, Саід Ісмагілов завершив роботу на посаді муфтія в Духовному правлінні мусульман України «УММА». За словами Ісмагілова, це відбулось ще 24 лютого, коли життя всіх українців поділилось на «до» і «після».