Мустафа Джемілєв розповів, як питання деокупації Криму може вирішитись протягом кількох місяців

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2022, 18:56
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2022, 18:56

Якщо РФ погодиться вести переговори про статус Криму, це означає, що вона розглядає півострів як спірну територію.

Так лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв прокоментував ексклюзивно QIRIM.News пропозицію української делегації російській стороні у Стамбулі проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму та Севастополя протягом 15 років.

За словами Джемілєва, для України важливо, щоб РФ погодилася вести переговори про статус Криму.

«Якщо Крим розглядається в гіршому разі спірна територія з погляду Росії, а на наш погляд — це окупована територія, то це окупована територія і там відповідно до (Женевської) Конвенції 1949 року діє українське законодавство: кримінальне, цивільне та інше право. Тоді людей перестануть викрадати, саджати до в'язниць лише за твердження, що Крим – це Україна. Я думаю, що якщо будуть ці свободи, то питання деокупації Криму вирішиться не за кілька років, а за кілька місяців», - сказав він.

На переговорах у Стамбулі українська делегація запропонувала російській стороні окремий пункт, який передбачає, що Україна і Росія не будуть протягом 15 років використовувати військові або збройні сили для того, щоб розв'язувати питання Крим. Джемілєв зазначив, що Україна і без цього не виношувала планів повернення територій силовим шляхом.

«Українська концепція про деокупацію Криму не передбачає застосування сили. Про це йдеться і в резолюції «Кримської платформи», ухваленій у серпні 2021 року. Не важливо 5 років або 50. Ми все одно ми не застосовуємо силу», - сказав він, додавши при цьому, що категорично був проти того, щоб зазначалися якісь терміни.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловився проти"переговорного періоду" по статусу Криму на 15 років