Мустафу Джемілєва нагородять медаллю «За дипломатичну службу з відзнакою»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Листопада 2021, 16:52
Ліна Тимошина
24 Листопада 2021, 16:52

Лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва номінували на отримання медалі «За дипломатичну службу з відзнакою» від інтернет-видання «Дипломатія Ірландії — Європейський дипломат». Про це йдеться у повідомленні видання.

Там зазначається, що лідерство Мустафи Джемілєва серед кримськотатарського народу є символом єдності давнього корінного народу українського Кримського півострову – кримських татар. Особливо, після нищівної спроби анексії та окупації Криму Росією у 2014 році. Видання повідомляє, що нагородження відбудеться у грудні 2021 року.

На визнання зусиль Мустафи Джемілєва, спрямованих на продовження відстоювання права людини та фундаментальних прав кримськотатарського народу, та на відданість кримськотатарській спільноті (…), медаль «За дипломатичну службу з відзнакою» буде вручено пану Мустафі Джемілєву особисто, — йдеться у заяві.

Крім того, Почесну медаль «За дипломатичну службу з відзнакою» вручать радниці з питань корінних народів у Постійному представництві України при ООН Айлі Бакаллі.

Як повідомляли QIRIM.News, кандидатуру Мустафи Джемілєва пропонують висунути на Нобелівську премію миру.

Як писали QIRIM.News, ООН констатував факт порушення права Мустави Джемілєва та Рефата Чубарова на справедливий суд в Криму.