Мусульмани України святкують Ораза-байрам (Фото)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Квітня 2023, 12:40
Асіф АлієвQHA
21 Квітня 2023, 12:40

Сьогодні, 21 квітня мусульмани України та усього світу святкують завершення поста місяця Рамадан — Ораза-байрам (Свято розговіння).

Вранці в мечетях України відбулася святкова молитва та прозвучала святкова проповідь.

В Києві, в мечеті Асоціації мусульман України у святковій молитві брали участь понад ста людей, серед яких лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, командир батальйону "Крим" Іса Акаєв та інші.

Святкову молитву очолив муфтій, голова Духовного Управління АРК Айдер Рустемов.

Він привітав мусульман зі святом та зазначив, що це другий Рамадан під час воєнного стану в Україні.

Він подякував українським військовим, які б'ються за Україну, зокрема в Бахмуті, Авдіївці, Мар'їнки, Запорізькому, Херсонському напрямку.

"Ми дякуємо нашим хоробрим воїнам. Всім, хто допомагає армії", - зазначив він.

Рустемов нагадав, що в Криму вже дев'ять років люди живуть в умовах гібридної умови, коли силовики вдираються до домівок мирних людей, заарештовують їх, оголошують довгі строки позбавлення волі та вбивають у тюрмах.

Він закликав людей бути єдними і робити все задля перемоги.

Айдер Рустемов запросив лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафу Джемілєва привітати мусульман .

Джемілєв подякував перш за все українським воїнам, завдяки яким всі українці в тому числі мусульмани можуть вільно жити та святкувати свята.

"Завдяки їмдай Боже буде звільнено Крим", - сказав він.

Джемілєв нагадав, що президент Зеленьский під час іфтару минулого тижня заявив, що війна буде продовжена допоки не буде звільнений Крим та кожен сантіметр української землі.

Нардеп зазначив, що за Україну своє життя віддали багато мусульман.

"В цієї війни загинуло тисячи людей серед них і мусульмани: кримські татари, чеченці, інгуши, азербайджанці. Ми шануємо їх. Ми віримо, що наступне свято Рамадана відбудеться вже в звільненому Криму", - наголосив Джемілєв.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, якого теж запросили привітати мусульман, зазначив, що молитви мусульман пов'язани з Кримом.

Він також висловив надію, що в майбутньому свято Рамадана буде святкуватися у звільненому Криму.

«Ми маємо зробити все для того, щоб на цій землі, яка народила наш народ, на цій землі, в Криму, де століттями Іслам вирішував весь розвитиок, щоб там знову була свобода, воля, щоб люди там добре себе відчували. А це все залежить від того як, скоро ми звільнемо крим та інші окуповані земли української держави», - наголосив Чубаров.

Після святковий молитви був накритий стіл для всіх охочих, а маленьким мусульман подарували подарунки.