Мусульмани України відзначають свято Курбан-Байрам

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Липня 2021, 12:23
Асіф АлієвQHA
20 Липня 2021, 12:23

Сьогодні, 20 липня, мусульмани усього світу відзначають свято Іїд аль-Адха (Курбан-Байрам — тюрк.). Святкові молитви й проповіді відбулися в різних містах України, де проживають мусульмани. Відзначили Курбан-Байрам і в кримськотатарському культурному центрі Birlik.

Святкову молитву очолив Сулейман Хайруллаєв — імам Асоціації мусульман України (АМУ). У проповіді він закликав мусульман виявляти покірність і вдячність Всевишньому.

Курбан символізує відданість Аллаху, покірність Йому, вдячність і щедрість. Ця щедрість, яку заповідав нам Аллах і посланник Його, — сказав він.

Хайруллаєв, кажучи про витоки свята жертвопринесення, коли пророку Ібрагіму було передано наказ від Аллаха принести в жертву сина — Ісмаїла, зазначив, що життя людей оповите випробуваннями.

Аллах говорить, невже люди вважають, що, кажучи «ми увірували», вони не будуть випробувані. Всевишній випробовує кожного з нас по-різному, Ібрагіма Він випробував найскладнішим випробуванням, однак у випробуваннях виявляється істинність людини до Всевишнього, — пояснив імам.

Також він зазначив, що святкування Курбан-Байраму символізує покірність і правдивість, щирість зі Всевишнім. Він закликав усіх, хто буде здійснювати жертвоприношення, згідно Сунни Пророка (переказ про Мухаммада), поділити жертовне м'ясо на три частини: одну взяти собі, другою обдарувати бідних і третю частину віддати родичам і сусідам.

Після молитви та проповіді організатори свята приготували і накрили на території культурного центру святковий стіл.

У свою чергу привітала мусульман уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона нагадала, що 93 кримських татарина Росія переслідує за політичними мотивами. З них 78 відбувають незаконне покарання на території країни-окупанта: 36 з них вже засуджені, 42 — перебувають під слідством.

Кримські татари — надзвичайно стійкий та вольовий народ, який виборює право бути вільними та жити на своїй Батьківщині. Бажаю міцної віри, незламної надії та безмежної підтримки рідних. Нехай свято Курбан-Байрам буде щасливим, благословенним і радісним для усіх мусульман!, — написала вона у Facebook.

?Сьогодні мусульмани відзначають Курбан-Байрам! Свято віри й милосердя, духовного вдосконалення, великодушності,...

Posted by Людмила Денісова on Monday, July 19, 2021

Як писали «Кримські новини», 19 вересня 2020 року в селі Чайки Київської області відкрився кримськотатарський культурний центр Birlik. В урочистій церемонії взяли участь лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, народний депутат Рустем Умєров та інші гості.