«Ми маємо об’єднувати зусилля, щоб не допустити подальшого використання Криму, як «сірої зони» під час перевезення викраденого зерна», - Поночовний

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 16:09
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 16:09

Слід не допустити подальшого використання Криму, як «сірої зони» під час перевезення викраденого зерна». Про це завив керівник прокуратури АР Крим Ігор Поночовний під час зустрічі з делегацією міжнародної організації Project Expedite Justice, повідомляєпресслужба АР Крим і міста Севастополя у Фейсбук.

Зазначається, що ключовими питаннями для обговорення стала подальша співпраця між інституціями з метою фіксації та збору доказів щодо порушень порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї суднами-порушниками. Адже у цьому випадку РФ, як і раніше, використовує окупований півострів як «сіру зону» для перевезення та подальшого збуту награбованого українського зерна.

На зображенні може бути: 9 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні
Фото: прокуратура АР Крим

Ми високо цінуємо готовність та бажання до співпраці з боку Project Expedite Justice задля припинення свавілля окупантів та подальшого притягнення їх до відповідальності. Наразі, нам вдалося встановити та повідомити про підозри 4 капітанам російських суден, що перевозили награбоване українське зерно через територію Криму. Також, за клопотаннями прокуратури автономії накладено арешти на 15 суден-порушників порядку в’їзду на територію окупованого півострова та виїзду з нього, які РФ, власне, і використовує для перевезення зерна» - сказав Поночовний.

Project Expedite Justice - це команда міжнародних експертів, які серед іншого займаються документуванням злочинів, вчинених на території України у ході міжнародного збройного конфлікту з РФ.

На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять та люди стоять
Фото: прокуратура АР Крим