«Ми ніколи не змиримося з агресією і окупацією територій. Яскраве свідчення - історичний установчий саміт «Кримської платформи» – Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Жовтня 2021, 12:47
Ліна Тимошина
14 Жовтня 2021, 12:47

Понад сім років Україна захищає від російської агресії свій суверенітет, територіальну цілісність, незалежність і свободу. Але захищає не лише себе, але й спокій і безпеку всього Балто- Чорноморського регіону. Про це у відеозверненні з нагоди Дня захисників і захисниць України заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він нагадав, що початковий план бліцкригу полягав у захопленні восьми областей України та створенні так званої "Новоросії". Кремль був переконаний, що знесилена революцією  Україна не зможе дати відсіч.

Але не врахував один суттєвий фактор. Хоробрість десятків і сотень тисяч українських чоловіків і жінок, які готові були стати на захист своєї країни та зробили це. Саме вам, нашим захисникам і захисницям, ми вдячні за збережену Україну.  Сьогодні українські дипломати тримають фронт міжнародної підтримки України, аби забезпечити для війська надійний дипломатичний тил. Ми горді бути з вами в одному окопі, - сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що сьогодні Україна вільна, незалежна, сильна європейська  держава, яка продовжує набувати ваги на міжнародній арені. Україна веде проактивну політику.

Ми ніколи не змиримося, ані з агресією, ні з окупацією наших територій. Яскраве свідчення - історичний установчий саміт Кримської платформи. 46 держав та міжнародних організацій підтримали боротьбу України за повернення Криму. Це свідчення, що Україна не лише не зневірилася у боротьбі за ці сім років, ми готові боротися до повної перемоги - наголосив Кулеба.

Очільник МЗС звернувся до кожного захисника і захисниці України.

Сьогодні я хочу звернутися до кожного захисника і захисниці України зі словами глибокої вдячності як міністр закордонних справ і як громадянин України. Незалежність і свобода нашої держави, мирне небо над українськими містами - все це - завдяки тобі, - сказав Кулеба.

Як повідомляли QIRIM.News, 14 жовтня Україна відзначає державне свято День захисника і захисниць України.

Нагадаємо, Голова Меджлісу Рефат Чубаров привітав чоловіків та жінок, які боронять незалежність України з Днем захисників і захисниць України.

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв привітав захисників і захисниць України зі святом.