«Ми працюємо через розголос і «тиху» дипломатію» — Кулеба прокоментував затримання п’ятьох кримських татар

Новини
Ірина Требунських
09 Вересня 2021, 13:49
Ірина Требунських
09 Вересня 2021, 13:49

Нові незаконні обшуки і політично мотивовані затримання кримських татар в Криму окупантами є помстою Росії за успішно проведений міжнародний саміт «Кримська платформа». На цьому наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу.

Міністр зазначив, щодо затриманих кримських татар є дві основні задачі для України. Перша — це забезпечити, щоб до цих людей не застосовувалися тортури, щоб з ними гідно поводилися протягом того часу, який вони перебуватимуть за ґратами. Іншим завданням голова МЗС назвав звільнення громадян України.

Досвід попередніх семи років демонструє, що для виконання першої задачі важливим є публічний розголос і привернення уваги міжнародного співтовариства до долі цих незаконно затриманих громадян. Саме цим ми зайнялися насамперед. Звільнення того чи іншого порядку – тут потрібно працювати так званою «тихою» дипломатією, кулуарно, з різними країнами, які здатні допомогти нам в цьому, — сказав Кулеба.

Він зазначив, що саме для убезпечення громадян від знущань окупантів урядовці України, а також інші країни зробили офіційні публічні заяви, прямо вказуючи на незаконність і недопустимість політично мотивованих переслідувань в тимчасово окупованому Криму.

Щодо звільнення в’язнів Кремля в Криму та окупованих територіях Донецької та Луганської областей і допомоги інших країн в цьому, то Кулеба нагадав, що українська делегація передала під час візиту в США повний список затриманих окупантами людей, яких утримують в в ОРДЛО і на українському півострові.

Раніше перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар наголосила, що Україна працюватиме разом з ЄС над розширенням сфери застосування санкцій, зокрема на осіб, відповідальних за порушення прав людини, включно із незаконними арештами 3-4 вересня у Криму.

«Кримські новини» цитували заяву Дмитра Кулеби про те, що Росія в окупованому Криму свідомо й публічно переслідує кримських татар за етнічною ознакою.