Ми працюємо над тим, щоб у голові Путіна з'явилося розуміння, що новий напад на Україну буде надто дорого коштувати - Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 12:35
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 12:35

Україна виступає за комплексний пакет протидії агресивним намірам Кремля. Він включає політичне та економічне стримування Росії, а також військову допомогу Україні. Про це заявив на брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, у цьому полягає ключове завдання дипломатів.

Ми не намагаємося вгадати, що в голові у Путіна - це невдячна справа. Ми працюємо над тим, щоб у ній з'явилося таке розуміння: новий напад на Україну буде занадто дорого коштувати, тому краще цього не робити, - наголосив Кулеба.

Очільник зовнішньополітичного відомства повідомив, що безпекова ситуація вздовж державного кордону України та на тимчасово окупованих територіях України продовжує залишатися напруженою внаслідок дій Росії.

Скупчення російських військ, інтенсивна аеророзвідка, погрози Україні, які лунають Україні від російських чиновників різних рівнів, свідоме блокування Росією роботи Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи, все це має розглядатися як складові єдиної агресивної політики Росії проти України, - підкреслив міністр.

МЗС працює над посиленням міжнародної підтримки України, насамперед у питаннях військової та безпекової співпраці.

Головна мета - стримати Росію від подальших агресивних дій . Задля цього в Москві мають чітко усвідомити які політичні, економічні та людські втрати вона понесе у разі нового етапу агресії, - сказав Кулеба.

Глава МЗС додав, що тональність сигналів міжнародної спільноти у бік Кремля стала значно жорсткішою. За його словами, ЄС, США, НАТО, Велика Британія , Франція, Німеччина, Швеція, країни Балтії, Польща та низка інших партнерів вже підтримали Україну і застерегли Росію від ескалації. У низькі країн розробляються конкретні економічні заходи, які здатні зробити "боляче" російській економіці та гаманцям російських багатіїв.

Тут важливо зрозуміти, зараз йдеться не лише про російську агресію проти України. Кремль піднімає ставки у всьому регіоні та прагне загалом підірвати безпекову архітектуру, яка склалася в Європі після завершення "холодної війни". Можна сказати, взяти реванш за поразку яка сталася 30 років тому.

Кулеба додав, що Україна укріплює регіональну безпеку і готується, у разі ескалації російської агресії, виступити єдиним фронтом з цими країнами.

Як повідомляли QIRIM.News, 18 листопада Дмитро Кулеба заявив, Україна мобілізувала у Вашингтоні та Брюсселі ключових євроатлантичних партнерів на підтримку України. Між різними столицями та інституціями зараз ведеться робота з розробки комплексного пакету стримування Росії.