«Ми розглядаємо цей сценарій на дуже серйозному рівні», - Кулеба про можливість білоруських військових взяти участь у вторгненні Росії в Україну

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Грудня 2021, 17:54
Дмитро Кулеба
Ліна Тимошина
02 Грудня 2021, 17:54

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не виключає можливості, що у вторгненні в Україну можуть взяти участь і білоруські збройні сили. Про це Кулеба заявив в інтерв'ю для латиського порталу новин «Sargs.lv», яке оприлюднила пресслужба МЗС.

Ми розглядаємо цей сценарій на дуже серйозному рівні. Ми не виключаємо таку можливість. Поки що ми не бачимо, що білоруська армія готується до операцій проти України, або що білоруське керівництво може дозволити Росії використовувати свою територію для організації вторгнення. Однак будь-яка потенційна загроза вимагає не тільки уваги, а й концентрації ресурсів збройних сил для її пом'якшення, - сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що навіть якщо Білорусь наразі не представляє прямої військової загрози для України, факти невблаганні. Політичні заяви Мінська зараз є частиною агресивної зовнішньої політики Росії.

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко нещодавно заявив, що планує відвідати окупований Росією Кримський півострів. Це невелика, але дуже важлива деталь набагато більшої картини. Що досягається таким чином? Цією заявою Лукашенко істотно спалив усі мости у відносинах з Україною, зробивши Білорусь країною, ворожою для України, - заявив Кулеба.

Очільник зовнішньополітичного відомства сказав також, що Росія поглинає Білорусь сантиметр за сантиметром. Він не виключає, що широкому загалу це буде очевидним лише тоді, коли вже буде запізно.

Як відомо, змія одразу не ковтає свою жертву. Вона це робить повільно, але послідовно. На жаль, на даний момент такий процес почався з Білоруссю, - наголосив очільник МЗС.

Як повідомляли QIRIM.News, Дмитро Кулеба розповів, чому РФ готова до вторгнення до України.

Як повідомляли QIRIM.News, 30 листопада самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським після «референдуму».