«Ми створили ТСК з питань моніторингу отримання озброєнь не для функції наглядача чи карального органу», - Умєров

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 08:48
Фото: goloszmin.org
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 08:48

Завданням Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час дії воєнного стану є створення належного механізму контролю та нагляду для оборонних, правоохоронних, спеціалізованих та інших відомств у питанні моніторингу за матеріально-технічною допомогою (озброєнням), яку надають Україні міжнародні партнери. Про це повідомив народний депутат України, голова ТСК з питань моніторингу отримання озброєнь Рустем Умєров в інтерв’ю LB.ua.

Перше, хочу зазначити, що ми створили цю ТСК не для функції наглядача чи карального органу. Я ще не бачив жодних листів до нас від міжнародних партнерів щодо проблем з парламентським наглядом за озброєнням, - наголосив Умєров.

За його словами, триває співпраця у тісній комунікації з оборонними, спеціалізованими, правоохоронними й іншими органами, урядом та Офісом президента, включаючи керівника ОП Андрія Єрмака, який і озвучив цю ініціативу щодо створення ТСК.

Зараз ми в ТСК проводимо зустрічі з усіма відомствами, які дотичні до роботи з МТД. З’ясовуємо, що було зроблено за напрямом міжнародно-технічної допомоги та дивимося, яка потрібна їм правова, юридична, законодавча поміч. Також дивимося, як робиться облік, як відбувається транспортування, розповсюдження, роздача її в Збройних силах тощо, - розповів народний депутат.

Умєров зазначив, що як результат роботи ТСК, по-перше, буде підготовлений звіт для українського суспільства та міжнародних партнерів, в якому буде продемонстровано, що всі процеси, пов’язані з міжнародною технічною допомогою, відкриті та прозорі.

По-друге, запропонуємо свої рекомендації чи законодавчі ініціативи, якщо побачимо, що якісь процеси можна покращити чи оптимізувати, - додав народний обранець.

Як писали QIRIM.News, Верховна Рада України створила Тимчасову спеціальну комісію (ТСК) з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги. Головою ТСК став народний депутат Рустем Умєров. Комісія складається з 15 депутатів з усіх фракцій та груп парламенту, вісім із них - представники найбільшої пропрезидентської фракції. Заступником Умєрова обрали Олександра Завітневича від партії "Слуга народу".

Нагадаємо, 29 липня під час першого установчого засідання ТСК Рустем Умєров повідомив, що комісія представить перші результати роботи за декілька тижнів.