«Ми точно знаємо - ці компанії не належать державі Туреччина», - Умєров про нелегальне вивезення українського зерна

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Червня 2022, 16:20
Фото: goloszmin.org
Ліна Тимошина
30 Червня 2022, 16:20

Більшість компаній, які вивозять українське зерно з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, належать громадянам росії. Про це повідомив народний депутат, член української делегації на переговорах з росією Рустем Умєров у інтерв'ю QIRIM.News.

Як я знаю, деякі приватні компанії, не державні, приватні компанії російські та деякі компанії, які можуть належати громадянам Туреччини, але ми зараз з'ясовуємо, так, перетинали наші кордони та вивозили зерно. Я не знаю в якій кількості, мабуть, до 30 тисяч тонн. (..) Ми точно знаємо - ці компанії не належать державі Туреччина. Це приватні компанії, які можуть належати громадянам Туреччини, а більшість з них належить російським громадянам, - розповів Умєров.

Він звернувся до правоохоронних органів з проханням відкрити відповідні провадження щодо незаконного вивезення українського зерна. Вони будуть передані турецькій стороні - до міністерства закордонних справ, міністерства транспорту і міністерства юстиції Туреччини.

І потім ми будемо окремо спілкуватися з турецькою стороною щодо входу тих кораблів, які будуть йти у турецькі порти, - додав депутат.

І наголосив, що ООН і міжнародна спільнота мають зупинити нелегальне вивезення з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей зерна країною-піратом, якою є росія.

Росія поводить себе не тільки як країна-терорист, але і як країна-пірат. Тому те, що вони роблять у басейні Чорного моря, - це піратство. Вони зупиняють кораблі, судна із зерном, не дають прохід у нашу акваторію. Це потрібно ООН і міжнародній спільноті зупинити, - заявив Умєров.