«Ми вижили в депортації, переживемо і окупацію», - тюремний щоденник Джеляла

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 10:35
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 10:35

Дружина політв'язня Нарімана Джеляла Левіза Джелялова опулікувала у Фейсбук черговий фрагмент тюремного щоденника Нарімана Джеляла. Там він розмірковує про розчарування. Пише, що розчарування - одне з найнеприємніших почуттів, які відчуває людина. Але йому пощастило, що останнім часом його не відчуває. Його не розчаровують ні рідні, ані друзі.

Ті, що продовжують допомагати і підтримувати тих, кого жорна політичних репресій намагаються перетерти в пил, покликану запорошити наш ясний погляд і позбавити можливості відрізняти честь від підлості, гідність від лицемірства, свободу від рабства", - написав Джеляла.

Не розчаровують Джеляла й слідчі ФСБ – все роблять прогнозовано та цілком тривіально.

Не розчаровують судді, які забувши про об'єктивність і неупередженість, штампують рішення про арешти і штрафи, обслуговуючи інтереси репресивної системи. Не розчаровують пропагандисти, які вперто ліплять мій образ ворога. Вони мають рацію. Я ворог усієї тієї брехні, якою вони виправдовують окупацію Криму викрадення людей, політичні репресії та порушення прав людини в Криму, - наголосив Джелял.


Він сказав, що не сумнівається, що вистачить терпіння досить довго просидіти на березі річки!

Ми вижили в депортації. Переживемо й окупацію! Тільки живіть, друзі, дійте!, - написав політв'язень.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу до 23 січня 2022 року, тобто на два місяці та 20 діб. Таким чином, суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження термінів тримання під вартою.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 жовтня стало відомо, що політв'язня Нарімана Джеляла без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу, що відбувся 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.