Митрополиту Епіфанію сьогодні — 42

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
03 Лютого 2021, 13:40
Тетяна Нікішина
03 Лютого 2021, 13:40

Саме у день народження два роки тому митрополита Епіфанія звели на Київський престол як першого Предстоятеля помісної Православної Церкви України.

Він зміг зберегти єдність ПЦУ, збільшити кількість її вірян і парафій та отримати визнання інших церков.

Це відбулося попри шалений спротив Росії. Нині Православна церква України під проводом Епіфанія позбавляється застарілих підходів в управлінні та комунікації з громадськістю і входить у стадію більш глибоких реформ.

Епіфаній народився 3 лютого 1979 року на Одещині. Здобував освіту в Україні та у Греції, зокрема, у Київській духовній семінарії, Київській духовній академії та Афінському національному університеті. Має ступінь доктора наук богослов'я. Був намісником патріарха УПЦ (КП) Філарета.

6 січня 2019 року в Стамбулі митрополит Епіфаній отримав Томос про автокефалію української церкви від Вселенського патріарха Варфоломія.

ПЦУ стала самостійною, адміністративно незалежною церквою. Водночас вона є частиною Вселенського патріархату, але з повним самоврядуванням.

ПЦУ має право самостійно визнавати святих на своїй території, а також контактувати з іншими церквами без посередників.

Проти автокефалії ПЦУ виступили Російська православна церква (РПЦ) і пов'язана із нею УПЦ (Московського патріархату). Синод УПЦ (МП) звертався до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням відкликати Томос, який нібито завдає «шкоди українському православ'ю». РПЦ зверталася до інших православних церков із закликом не визнавати створення єдиної помісної незалежної церкви в Україні. Наполягаючи на власній позиції, у листопаді 2018 року Російська церква розірвала відносини з Константинопольським патріархатом.

ПЦУ активно дописує у соціальних мережах. Офіційна сторінка Православної церкви України у фейсбуці порушує актуальні не лише для вірян питання: вакцинація, отримання біометричних паспортів, ставлення до ЛГБТ-спільноти тощо.

Також активні особисті профілі митрополита Епіфанія у фейсбуці та твітері, де предстоятель ПЦУ висловлює власні думки щодо церковних чи релігійних питань, історичних, суспільних і політичних подій.

Як повідомляли «Кримські новини», 6 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій офіційно вручив підписаний Томос для Православної Церкви України предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.