МЗС назвало країни, які здійснюють евакуацію своїх посольств

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Січня 2022, 09:16
Асіф АлієвQHA
25 Січня 2022, 09:16

 США, Велика Британія, Австралія та Німеччина повідомили МЗС України про наміри здійснити евакуацію членів родин і частини співробітників або дозволити їм добровільно залишити українську територію.

Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

Разом з тим, МЗС висловлювало вдячність тим, країнам, у яких відсутні плани здійснювати евакуацію або скорочення персоналу.

«Важливо, що такої позиції дотримуються і ті країни, дипломатичні представництва яких розташовані в регіонах нашої держави, які межують з територією Російської Федерації.  Висловлюємо вдячність нашим міжнародним партнерам, які тверезо оцінюють ситуацію, що склалася, і не вдаються до передчасних евакуаційних заходів. Це - справжній прояв солідарності з Україною», - наголошують в МЗС.

В міністерстві зазначили, що нині надзвичайно важливо уникати кроків, «які можуть бути використані в інформаційному просторі задля посилення напруги в суспільстві, дестабілізації економічної та фінансової ситуації нашої держави».

Нагадаємо, в Україні знаходиться 129 посольств та консульських установ іноземних держав, а також представництв міжнародних організацій. 

Раніше QIRIM.News повідомлялось, що посольство Сполучених Штатів Америки у Києві планує евакуювати сім'ї дипломатів. Така необхідність пояснюється зростанням напруги у регіоні та на українсько-російському кордоні зокрема.