МЗС працює над передачею в Україну учасника окупації Криму

Новини України та світу
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 13:22
Олег Ніколенко
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 13:22

В Україні працюють над завершення необхідних процедур з метою передачі Олександра Франчетті правосуддю в Україні. Про це в коментарі «Кримським новинам» повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він розповів, що 12 вересня правоохоронні органи Чеської Республіки затримали в міжнародному аеропорту Праги на запит України громадянина Російської Федерації Олександра Франчетті.

Затримання стало результатом злагоджених дій українських та чеських правоохоронців задля притягнення Олександра Франчетті до відповідальності за скоєння низки злочинів проти нашої держави, зокрема участі в російській окупації Криму, - розповів Ніколенко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Франчетті звинувачується за статтею 260 КК України (створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань).

У 2014 році Франчетті приїхав до Криму, вступив в незаконне збройне формування «Самооборона Севастополя», а потім організував інше НЗФ – розвідгрупу «Північний вітер». В Росії Франчетті був нагороджений медаллю «За повернення Криму».