МЗС: Румунія долучиться на найвищому рівні до участі в онлайн-саміті Міжнародної Кримської платформи

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Серпня 2022, 11:12
Ліна Тимошина
19 Серпня 2022, 11:12

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар привітала рішення Румунії долучитись на найвищому рівні до участі в онлайн-саміті Міжнародної Кримської платформи 23 серпня. Про це повідомила пресслужба МЗС України.

Зазначається, що Джеппар провела телефонну розмову з державним секретарем Міністерства закордонних справ Румунії Юліаном Фотою.

Метою Саміту є стимулювання діалогу та ініціювання конкретних дій щодо зміцнення Міжнародної Кримської платформи на тлі повномасштабного вторгнення Російської Федерації», - наголосила Джеппар.

Перша заступниця міністра підкреслила, що Румунія – стратегічний партнер України в Чорноморському регіоні, а виклики, пов'язані з агресією Росії проти України, підривають існуючу систему міжнародної безпеки, яка заснована на міжнародному праві.

Еміне Джапарова також зазначила, що питання регіональної безпеки є неподільними, а загрози - спільними для обох держав.

Під час розмови були обговорені практичні аспекти взаємодії України та Румунії, зокрема на безпековому треку Міжнародної Кримської платформи.

Джеппар подякувала колезі за дипломатичну підтримку та допомогу щодо подолання гуманітарних наслідків російської агресії.