МЗС Туреччини закликало Росію звільнити Нарімана Джеляла та братів Ахтемових

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Вересня 2022, 11:47
Асіф АлієвQHA
22 Вересня 2022, 11:47

Політично мотивований вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, а також Асану та Азізу Ахметовим викликає тривогу.

Про це йдеться у заяві МЗС Туреччини, присвяченій вироку так званого «Верховного суду» Криму.

У заяві зовнішньополітичного відомства наголошується, що Анкара в черговий раз заявляє про свою підтримку права кримських татар на вільне та безпечне проживання на своїй батьківщині та розраховує на якнайшвидше вжиття необхідних заходів для звільнення всіх «співвітчизників, які перебувають в ув'язненні в Криму, у тому числі вищезгаданих».

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.

Меджліс кримськотатарського народу закликавПрезидента та Уряд України негайно включити до порядку денного переговорів Української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання звільнення російськими окупантами всіх політв'язнів – мешканців Криму, включаючи Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова.

Своєю чергою прокуратура АРК заявила, що правоохоронна та судова системи в Криму – це єдина «репресивна машина», ціллю якої є лише переслідування та залякування цивільного населення півострова, в тому числі, корінного кримськотатарського народу.