МЗС: у лютому Україна скликає дебати Генасамблеї ООН для обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Лютого 2022, 13:43
Ліна Тимошина
01 Лютого 2022, 13:43

У лютому Україна планує скликати дебати Генасамблеї ООН, щоб обговорити за участі широкого кола держав ситуацію на тимчасово окупованих територіях. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко. Він зазначив, що Україна активно працює над посиленням ролі ООН в нейтралізації російських загроз.

Щороку на основі, зокрема, і таких обговорень Генасамблея ухвалює дві важливі резолюції: про захист прав людини в тимчасово окупованому Криму та про проблему мілітаризації Кримського півострова і частин Чорного та Азовського морів, - сказав Ніколенко.

Говорячи про засідання Ради безпеки ООН, яке відбулося 31 січня, речник МЗС повідомив, що переважна більшість членів Радбезу висловила непохитну підтримку України. І це попри спроби Росії заблокувати засідання.

Наші партнери чітко заявили про неприйнятність нарощування російських наступальних озброєнь, сил і засобів біля державного кордону України і закликали Росію до зниження напруги, - наголосив Ніколенко.

На засіданні Україна вчергове спростувала російську дезінформацію про нібито планування наступальної операції на Донбасі. Ніколенко наголосив, що дипломатія - це єдиний шлях врегулювання збройного конфлікту.

Також речник МЗС розповів, що не мали успіху й спроби окремих членів Ради безпеки представити обговорення російської агресії як протистояння між США і РФ.

Це було нічим іншим, як спробою відвести увагу міжнародної спільноти від агресивних дій Росії проти України та Європи загалом, - додав Ніколенко.

Як повідомляли QIRIM.News, на сьогодні поблизу кордонів України й в окупованому Криму зосереджено близько 112 тисяч російських військовослужбовців. Про це повідомив Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки ООН.

Як писали QIRIM.News, Росія має намір розширити свою присутність на кордоні Республіки Білорусь з Україною до понад 30 тисяч військових. Про це заявила Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку.

Нагадаємо, 31 січня в Нью-Йорку в штаб-квартирі ООН пройшло засідання Ради Безпеки ООН, де обговорили російську агресію та нарощування військ на кордонах України.