МЗС України висловило протест щодо візиту Путіна до тимчасово окупованого Криму

Новини України та світу
Иванова Юлия
04 Листопада 2021, 21:08
Иванова Юлия
04 Листопада 2021, 21:08

Міністерство закордонних справ України висловило сьогодні рішучий протест у зв’язку із неузгодженим з Україною візитом президента Російської Федерації на тимчасово окуповану територію України - в Автономну Республіку Крим і м. Севастополь.

Заяву було оприлюднено на офіційному сайті міністерства.

В МЗС візит президента держави-агресора розглядають як порушення суверенітету України:

«Розглядаємо цей візит, як і інші неузгоджені з українською стороною поїздки російських посадовців до тимчасово окупованого Кримського півострова, як грубе порушення Росією суверенітету України, норм міжнародного права, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зобов’язань Росії за договорами, сторонами яких є Україна та РФ», – заявили в МЗС.

У дипломатичному відомстві підкреслили, що РФ як держава-окупант має можливість продемонструвати справжню турботу про мешканців тимчасово окупованого Криму: припинити безпрецедентні порушення прав людини, зокрема політичні репресії, викрадення і вбивства. І закликала країну-агресорку звільнити незаконно утримуваних за ґратами українців та зосередити зусилля на політико-дипломатичному вирішенні російсько-українського збройного конфлікту задля відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах.

Нагадаємо, що це вже не перший візит президента Росіі Владіміра Путіна в окупований Крим всупереч неодноразовим застереженням України.

Раніше председатель Меджлиса крымскотатарского народа Рефат Чубаров розповів, чим загрожує візит Путіна до окупованого Криму.

Також ми повідомляли, що президент РФ Володимир Путін прибув сьогодні до незаконно до окупованого Криму.