МЗС вимагає від російської влади негайного звільнення засуджених на тривалі терміни Муратова та Бектемірова

Кримські татари
Анвар Деркач
11 Лютого 2022, 16:15
Анвар Деркач
11 Лютого 2022, 16:15

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з вироком кримським татарам Зекір’ї Муратову та Вадиму Бектемірову та вимагає їх негайного звільнення. Про це йдеться в коментарі, оприлюдненому на сайті МЗС.

Російська Федерація має скасувати рішення суду і негайно звільнити Зекір’ю Муратова та Вадима Бекткмірова , а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України, - сказано у коментарі.

МЗС назвало очікуваними вирок та затримання кримських татар у Криму напередодні відзначення Дня Спротиву окупації Криму 26 лютого.

 МЗС закликав міжнародне співтовариство засудити застосування Росією антитерористичного законодавства для переслідування громадян України і посилити політико-дипломатичний тиск на Росію для припинення порушення прав українців на окупованих територіях України.

Як повідомляв QIRIM.News, Південний окружний військовий суд (Ростов-на-Дону) засудив Зекір’ю Муратова і Вадима Бектемірова до 11 з половиною та 11 років позбавлення волі відповідно. Їх звинуватили у причетності до партії «Хізб ут Тахрір аль Ісламі», яка в Росії визнана терористичною. Правозахисники вважають справу сфабрикованою, а вирок незаконним. Обидва засуджені визнані політичними вязнями.