МЗС висловлює протест щодо рішення Росії блокувати частину акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Лютого 2022, 13:55
Ліна Тимошина
10 Лютого 2022, 13:55

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій пресслужбою МЗС України.

Безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях. Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України, - йдеться у заяві.

В МЗС наголосили, що подібні агресивні дії Російської Федерації як частина її гібридної війни проти України є неприпустимими.

Вони демонструють неприкриту зневагу до норм і принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, резолюцій Генеральної асамблеї ООН та Конвенції ООН з морського права, - зазначили в МЗС.

Україна працюватиме спільно з партнерами, насамперед країнами Чорноморського регіону, для того, щоб такі дії російської сторони отримали належну оцінку та відповідь.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 лютого шість військово-десантних кораблі Балтійського флоту Росії пливуть у Чорне море. Як повідомляє BlackSea News, це корабель «Королів», «Калінінград» та «Мінськ». За даними ЗМІ, кількість російських десантних кораблів на ходу в Чорному морі подвоїлася і досягла 12 суден. Згідно зі звітом організації, загалом на початок лютого російський флот на Чорному морі виріс на 18 бойових кораблів у порівнянні з вісьмома у грудні 2021 року.