На честь Героя України Василя Сліпака Нацбанк випускає колекційну монету

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Червня 2021, 12:10
Тетяна Нікішина
08 Червня 2021, 12:10

Національний банк України випустить в обіг монету на честь видатного оперного співака, учасника Революції Гідності та бойових дій на Донбасі, Героя України, воїна-добровольця Василя Сліпака, який загинув 29 червня 2016 року від кулі снайпера біля смт Луганське.

Про це у Facecook написав художник Андрій Єрмоленко.

Легенди не вмирають. А це наша легенда, яку ми маємо пам’ятати і розказувати всім наступним поколінням! Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша — бо Василь існував точно і ми його сучасники! Шкода, що більшість населення України не вміє цінувати власних героїв! — написав він.

Офіційна дата введення в обіг монети — 21 червня. Монету вже можна замовити онлайн. Її випустять тиражем 35 тисяч штук.

На аверсі монети розміщено:

  • угорі — малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА (півколом);
  • у центрі на дзеркальному тлі — портрет Василя Сліпака, праворуч від якого: нотний рядок, номінал монети — 2, графічний символ гривні, рік карбування монети — 2021 і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України;
  • ліворуч написи: ВАСИЛЬ СЛІПАК «МІФ» (позивний Героя на російсько-українській війні проти окупантів, — прим. ред.) (унизу півколом);
  • на реверсі монети на дзеркальному тлі зображено соловейка на стволі автомата, стилізовані гілки дерев (угорі та внизу).

Довідка. Василь Сліпак — всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, один із лідерів української громади Франції, член Об’єднання українців Франції, який, відклавши власні концерти на світових оперних сценах, із 2015 року боронив Українську державу від російського агресора під позивним «Міф» і загинув на 41-му році життя — 29 червня 2016 року від кулі снайпера поблизу смт Луганське. Сліпак відзначений званням Герой України, також був кавалером орденів «Золота Зірка», «За мужність» І ступеня.

Окрім того, сьогодні Національний банк визначив набір «Енеїда» та «Передова» переможцями конкурсу «Краща монета року України» за 2020 рік.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Комісія, до складу якої увійшли фахівці Національного банку України, Національної академії наук України, національних музеїв, експерти з образотворчого мистецтва і нумізматики, шляхом таємного голосування обрала кращі пам’ятні монети 2020 року у двох номінаціях.

У номінації «Краща монета року» перемогу отримав набір пам’ятних монет «Енеїда» (срібло, набір із дев’яти монет номіналом 10 гривень (кожна). Автори ескізів цих монет-переможниць — художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори — Анатолій Дем'яненко, Роман Чайковський, Володимир Атаманчук. Програмне моделювання здійснив Віталій Андріянов.

У номінації «Краще розкриття теми» перемогу присуджено пам’ятній монеті «Передова» (нейзильбер, номінал 5 гривень). Автори ескізів монети — Нікіта Тітов (автор ідеї), Святослав Іваненко. Скульптор — Святослав Іваненко. Програмне моделювання — Юрій Лук’янов.

Як повідомляли «Кримські новини», у Києві комісія з питань найменувань ухвалила рішення про присвоєння скверу на розі Андріївського узвозу та Боричевого Току імені відомого оперного співака, Героя України, який загинув у боях на Донбасі, Василя Сліпака.