На Генасамблеї ООН обговорюватимуть питання Криму та Донбасу. Очікується виступ Зеленського

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Вересня 2021, 12:16
Асіф АлієвQHA
18 Вересня 2021, 12:16

Генеральна асамблея ООН внесла питання про тимчасово окуповані території України до порядку денного своєї чергової сесії.

Про це йдеться у заяві МЗС України у Twitter.

«Ми вітаємо сьогоднішнє рішення Генасамблеї ООН щодо внесення пункту про тимчасово окуповані території України до порядку денного 76-ї сесії. З нетерпінням очікуємо предметного обговорення способів притягнення Росії до відповідальності за порушення територіальної цілісності України і Статуту ООН», - зазначають в зовнішньополітичному відомству.

17 вересня прес-секретар глави української держави Сергій Никифоров повідомив, що президент України Володимир Зеленський у понеділок, 20 вересня, відправиться до США де візьме участь у Генеральній асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

«В понеділок розпочнеться візит президента України до США. Володимир Зеленський візьме участь у Генеральній асамблеї ООН, виступить там із промовою, а також у нього буде низка двосторонніх зустрічей із лідерами інших держав, з представниками міжнародних організацій, зокрема з генеральним секретарем ООН, з представниками бізнесу, інвесторами та українською громадою в США», - сказав Никифоров на брифінгу в п'ятницю.

16 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ООН проігнорувала «Кримську платформу» з політичних мотивів. Він зауважив, що українська сторона буде говорити з керівництвом організації про неприпустимість такого ставлення. Адже, за словами міністра, ключовим завдання ООН є саме підтримка миру та безпеки.