На Херсонщині затримано колишнього «самооборонівця» Криму. Йому загрожує до 15 років тюрми

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Вересня 2021, 14:27
Асіф АлієвQHA
20 Вересня 2021, 14:27

На Херсонщині 17 вересня 2021 року виявлено колишнього військовослужбовця Збройних Сил України, який, будучи учасником незаконного збройного формування «Самооборона Криму», надавав допомогу військовослужбовцям РФ у здійсненні окупації півострова Крим.

Про це повідомляє прокуратура АРК.

За процесуального керівництва прокуратури  автономії вказаному громадянину повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 260 КК України (участь у непередбачених законом збройних формуваннях).

За вчинення вказаних кримінальних правопорушень передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Встановлено, що підозрюваний наприкінці лютого 2014 року добровільно вступив до незаконного збройного формування «Самооборона Криму». У подальшому, протягом лютого-березня 2014 року, спільно з іншими «самооборонівцями», надавав допомогу Збройним силам Російської Федерації під час захоплення стратегічних об’єктів міжнародного аеропорту «Сімферополь» та регіонального структурного підрозділу «Кримаерорух».

Зокрема, безпосередньо брав участь у блокуванні території та злітно-посадкової смуги аеропорту, задля недопущення приземлення літаків, які рухались до Криму з материкової частини України.

За даними агентства «кримські новини», затриманий це — Золотих Валерій Миколайович.

Наразі, Херсонським міським судом Херсонської області задоволено клопотання прокуратури автономії та обрано підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 594 750 грн.   

 Досудове розслідування здійснюється ГУНП в АР Крим та міста Севастополя. Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснюється Департаментом контррозвідки СБ України.

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри колишній «генеральній директорці» захопленого окупантами винзавода «Масандра» за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).