На кордоні Вірменії та Азербайджану загострення: є загиблі

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
28 Липня 2021, 11:50
Тетяна Нікішина
28 Липня 2021, 11:50

На кордоні Вірменії та Азербайджану йдуть локальні бої. Сторони повідомляють про загиблих і поранених. Також Баку та Єреван звинувачують один одного в ескалації конфлікту.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Вірменії.

За твердженням вірменських військових, сьогодні, 28 липня, о 3:40 (2:40 за Києвом) ранку військові Азербайджану атакували вірменські позиції, розташовані в північно-східному напрямку вірмено-азербайджанського кордону.

Станом на 8:30 бої тривали. За попередніми даними, втрати є з обох сторін. Вірменські військові повідомляють про трьох загиблих і двох поранених.

Пресслужба Міноборони Азербайджану заявила про провокації з боку Вірменії на Кельбаджарській ділянці кордону приблизно з 00:50. За даними відомства, поранені двоє азербайджанських військовослужбовців, військові Азербайджану «вживають адекватних заходів у відповідь».

Ми ще раз заявляємо, що Вірменія несе повну відповідальність за ескалацію вздовж державного кордону між країнами, — зазначили у Міноборони Азербайджану.

Нагадаємо, попереднього разу перестрілка між сторонами конфлікту сталась менше тижня тому — 23 липня. Тоді жертвою став один азербайджанський військовий, троє вірменських — були поранені. Знову сторони звинуватили у ситуації у Кельбаджарському районі одна одну.

За повідомленням вірменської сторони, на 9:20 за місцевим часом перестрілка тривала.

Відомо, що за липень Азербайджан і Вірменія тричі звинувачували один одного в обстрілі: 14, 19 і 23 липня.

Як відомо, восени 2020-го в Нагірному Карабасі загострився збройний конфлікт між Вірменією й Азербайджаном. З 27 вересня по 10 листопада йшли наймаcштабніші з 1994-го бої з застосуванням Азербайджаном дронів.

У ніч на 10 листопада війна завершилася підписанням угоди між Баку й Єреваном за посередництва Кремля. Вірменія передала під контроль Азербайджану території Агдамського, Кельбаджарського, Лачинського і частини Газахського районів. В Єревані назвали угоду «великою трагедією», в Баку — капітуляцією Вірменії.

Як повідомляли «Кримські новини», 14 липня у результаті перестрілки на вірмено-азербайджанському кордоні загинув військовослужбовець Збройних сил Вірменії. У Міноборони Вірменії повідомляється, що азербайджанська сторона теж має втрати.