«На КПВВ з окупованим Кримом побували вже 22 іноземні делегації» — Кориневич

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 18:50
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 18:50

Контрольні пункти в’їзду-виїзду в Херсонській області на адмінмежі з тимчасово окупованим Росією Кримом відвідали вже 22 іноземні делегації. Про це в ефірі телеканалу «Дім» розповів постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Він підкреслив, що увага міжнародної спільноти сфокусована на військовому конфлікті на Донбасі, і туди приїжджають іноземні делегації. Наразі ведеться активна кампанія із нагадування світові про тимчасово окупований Крим.

Зараз уже 22 іноземні делегації побували на КПВВ із Кримом, а раніше було нуль. Міжнародні делегації відвідують Донбас, лінію зіткнення, але ми також говоримо, що у нас є тимчасово захоплений Крим. І увага міжнародних партнерів має бути теж прикута до Криму, — сказав Кориневич.

Потспред президента в АРК пояснив, що візити іноземних делегацій дає можливість іншим країнам скласти враження про те, що відбувається з окупованим Кримом і які наслідки ця окупація несе. Крім того, країни таким чином отримують відповідну інформацію напередодні першого саміту «Кримської платформи».

«Побачивши, що за кілька сотень метрів стоїть чекпойнт КПВВ, який контролюється Росією, й розуміючи, що, власне, ось він, окупант. Ось вона — Європа XXI століття», — додав Кориневич.

Нагадаємо, 24 червня аташе з питань оборони посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні полковник Ральф Маєр з робочим візитом перебував на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом.

Як повідомляли «Кримські новини»,через адмінмежу з тимчасово окупованим Росією Кримом і лінією розмежування на Донбасі ходитиме громадський транспорт.