«На новоокупованих територіях були насильницькі викрадені 79 представників корінного кримськотатарського народу», - Барієв у Міжнародний день корінних народів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Серпня 2022, 12:04
Ліна Тимошина
09 Серпня 2022, 12:04

На новоокупованих територіях були насильницькі викрадені 266 осіб, 79 з них - представники корінного народу - кримськотатарського. Про це заявив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв під час брифінгу до Міжнародного дня корінних народів світу, говорячи про ставлення країни-агресорки росії до корінних народів.

Цифри говорять самі за себе. На новоокупованих територіях зникли, були насильницькі викрадені 266 осіб, 79 з них - представники корінного народу - кримськотатарського. Зараз у місцях несвободи перебуває 138 осіб, 99 - це представники корінного кримськотатарського народу, - сказав Барієв.

Голова правління КРЦ наголосив, що Україна вперше відзначає цей день у статусі країни, яка сміливо може сказати, що намагається робити все для захисту та розвитку корінних народів України не словом, а літерою закону.

Україні знадобилося довгих 7 років, щоб ухвалити закон, який відповідає усім вимогам Конституції України та статтям Декларації ООН про права корінних народів. Завдяки цьому закону Україна може стати прикладом для багатьох країн світу, де корінні народи все ще борються за своє право на самовизначення, - заявив Барієв.

За даними Кримськотатарського ресурсного центру, у світі налічується близько 370 мільйонів представників корінних народів, які живуть у 90 країнах. Вони є носіями 5 тисяч різних культур і переважної більшості світових мов, загальна кількість яких становить приблизно 7 тисяч.

Нагадаємо, 9 серпня Україна відзначає Міжнародний день корінних народів світу. 1 липня 2021 року ВРУ ухвалила Закон "Про корінні народи України".

Як повідомяли QIRIM.News, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час брифінгу до Міжнародного дня корінних народів світу сказав, що у лавах захисників України є багато представників корінних народів України, які стримують ворога. За його словами, з часом про цих людей буде більше інформації.