На Одещині відбулися антитерористичні навчання СБУ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
25 Травня 2021, 14:28
Тетяна Нікішина
25 Травня 2021, 14:28

В акваторії Чорного моря відбулися масштабні антитерористичні навчання Служби безпеки України (СБУ).

Про це повідомило Управління СБУ в Одеській області.

Метою тренувань стало вдосконалення міжвідомчої взаємодії під час проведення антитерористичної операції на об’єктах підвищеної небезпеки і транспортної інфраструктури, — йдеться в повідомленні.

За легендою навчань, декілька «диверсійних груп» намагалися здійснити теракти на території Одеського припортового заводу та морського порту «Південний». Ще одна група озброєних «терористів» захопила вантажне судно. При цьому «зловмисники» захопили у «заручники» екіпаж судна і висунули вимоги.

Антитерористична операція на захопленому «терористами» судні проходила у кілька етапів: після завершення переговорів розпочалася активна фаза. Силами штурмових груп спецпідрозділу СБУ «Альфа» проведено навчальну операцію з нейтралізації «диверсантів» і звільнення «заручників», — доповідає СБУ.

Учасники навчань поетапно відпрацювали комплекс спільних дій для виявлення та локалізації зловмисників, звільнення заручників і ліквідації потенційних наслідків надзвичайних ситуацій.

Як зазначив начальник Управління СБУ в Одеській області Віктор Доровський, у випадку відпрацювання реальної бойової ситуації СБУ, за необхідності, застосує значно ширший комплекс заходів, спрямованих на створення безпечних умов для громадян і затримання зловмисників.

Ще раз перепрошуємо у жителів Одещини за ті незручності, які довелося зазнати через проведення навчань, і дякуємо всім учасникам контрдиверсійних заходів. Ми переконані, що завдяки вказаній діяльності наша країна стає сильнішою. Ми дбаємо про безпеку громадян України, — додав Доровський.

Зазначається, що заходи відбулися в умовах, максимально наближених до реальних, у тому числі у нічний час і складних погодних умовах. У навчаннях взяли участь підрозділи СБУ, Держприкордонслужби, Національної поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Збройних сил України, Національної гвардії, Морської пошуково-рятувальної служби, Адміністрації морських портів України та Одеського припортового заводу, а також представники органів місцевої влади.

Як повідомляли «Кримські новини», наприкінці квітня Нацполіція спільно з СБУ провели планові антитерористичні командно-штабні навчання у Тернопільській області.