«На парламентському рівні ми підтримуємо «Кримську платформу», — спікер Великого Національного Зібрання Туреччині

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 17:32
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 17:32

На міжнародних майданчиках спільно з українськими колегами ми працюємо та координуємо наші зусилля з метою підтримки питання Криму на порядку денному.

Про це сьогодні, 12 січня заявив спікер парламенту Туреччині — Великого Національного Зібрання Мустафа Шентоп під час зустрічі з українськими парламентаріями, які знаходяться в Анкарі з робочим візитом, передає QIRIM. News.

Шентоп зазначив, що коли у серпні 2021 року міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу брав участь в засіданні саміту «Кримську платформа» в Києві, разом з ним знаходилася і делегація з парламенту країни.

«Голова турецької делегації в ПАРЄ Ахмет Йилдиз разом з іншими турецькими депутатами долучився до заходів «Кримської платформи». Тобто на парламентському рівні ми підтримуємо «Кримську платформу», - сказав він.

Спікер наголосив, що Туреччина не визнавала і ніколи не буде визнавати незаконну анексію Криму та висловив підтримку територіальній цілісності та суверенітету України. Говорячи про ситуацію на Донбасі, він заявив, що Анкара поділяє намагання України вирішення проблеми ОРДЛО у в межах територіальної цілісності та виключно мирним шляхом.

Шентоп висловив бажання Туреччині, як казав президент Реджеп Тайїп Ердоган, всіляко сприяти та допомагати для вирішення питання мирним шляхом.  

При цьому спікер вказав на важливість діалогу який має Анкара з Москвою.

« Той канал діалогу, якій ми маємо з Росією, дає важливу можливість для цього. Ми також передаємо РФ наші застереження щодо припинення нарощування напруги в регіоні. Разом з тим, під час контактів з російською стороною  ми наголошуємо на звільнення всіх громадян України, які утримаються Росією. Сьогодні з нами присутній Ахтем Чийгоз, якого, та Ільмі Умеров, завдяки прямому діалогу з РФ та підтримці  нашого президента, вдалося звільнити. Я сподіваюсь ми і надалі продовжим наші намагання в цьому напрямку і надалі», - сказав він.

Раніше голова парламентського комітету Туреччині із закордонних справ Акіф Чагатай Килич під час зустрічі з українськими парламентаріями заявив, що Туреччина ніколи не визнавала та не визнаватиме незаконну анексію  Криму, бо це принципова позиція країни.

Раніше заступник голови парламентського комітету з національної оборони, депутат від правлячої партії «Справедливості та Розвитку» Рефік Озен заявив, що Туреччина надає великого значення розвитку відносин з Україною в оборонній сфері, зокрема в галузі безпілотників. Він зазначив, що турецько-українські відносини мають великий потенціал.