На півдні України посилюються сепаратистські настрої — Чийгоз

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Квітня 2021, 18:20
Тетяна Нікішина
18 Квітня 2021, 18:20

Народний депутат від «Європейської солідарності» Ахтем Чийгоз вважає, що у південних областях України посилюються сепаратистські настрої.

Про це політик повідомив у програмі «Вечір з Миколою Княжицьким» на Еспресо.TV.

Коли ми говоримо про південь, мова не лише про військову підготовку Росії. На мій погляд, мешканці південних регіонів України мають проросійські погляди. Я вчора дивився сюжет, що спецпризначенці СБУ в порожньому будинку відпрацьовували захоплення терористів. І це в порожньому будинку. Зараз на півдні є небезпечні для нашої держави особистості. Це і мери деяких міст, і громадські активісти, які серед населення проводять проросійську роботу. І тому, я гадаю, що СБУ варто було по цим «мішеням» відпрацьовувати спецоперації, — зазначив нардеп.

Чийгоз наголосив, що загроза сепаратизму на півдні України цілком реальна і потрібно зараз проводити роботу над помилками, яких ми припускалися до 2014 року.

Я дуже часто буваю на півдні й кожного разу в мене важке відчуття, що там дуже мало України. І це дуже схоже на Крим перед окупацією. Не можна казати про всіх українців, проте є такі лідери думок, що виступають каталізаторами цих проросійських процесів. Аналогій із Кримом дуже багато, — сказав політик.

Нардеп також зауважив, що спецслужби працюють не дуже добре й не застосовують превентивних заходів для попередження критичних ситуацій.

Як повідомляли «Кримські новини», голова Офісу президента України Андрій Єрмак висунув лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву умову: тільки-но той вийде з партії «Європейська солідарність», то проблеми кримських татар почнуть вирішуватися швидше.