На привласненні кримських артефактів вартістю в мільйони доларів викрили колишнього нардепа Горбатова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 13:23
Фото: пресслужба ДБР
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 13:23

Працівники Державного бюро розслідувань викрили на фінансуванні терористичної організації «днр» колишнього народного депутата України Валерія Горбатова, який на початку двохтисячних років очолював Раду Міністрів АР Крим. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Він продовжував здійснювати бізнес-діяльність на окупованих територіях України та сплачував податки окупантам.

Колишній посадовець також привласнив культурну спадщину України, за попередньою інформацією, викрадену з музеїв АР Крим та куплену у «чорних археологів», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що колаборант має тісні зв’язки з окупаційним так званим "головою" Криму Сергієм Аксьоновим, з яким має спільний бізнес. А дружина Аксьонова надавала довіреність на право користування своїм майном Валерію Горбатову.

Колаж: пресслужба ДБР

Окрім цього Валерій Горбатов має безпосереднє відношення до діяльності «Горлівської паперової фабрики» та ТОВ «Благодійний Союз (БС)», що здійснюють діяльність на тимчасово окупованій території України та, відповідно, сплачують там податки чим, фактично, фінансують незаконні збройні терористичні угрупування.

Фірми, афільовані з Валерієм Горбатовим, діють і в тимчасово окупованому Криму. Для того, аби не «світитися» особисто, бізнес Горбатова на окупованій частині України зареєстрований на його сина, племінника та інших довірених осіб.

Слідчі ДБР зібрали неспростовні докази причетності Валерія Горбатова до фінансування дій, направлених на повалення конституційного ладу в Україні, зміни її меж або державного кордону та виправдання агресії проти України, - повідомив директор ДБР Олексій Сухачов.

За оперативними даними, колишній депутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської агресії.

Санкція статей передбачає покарання до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Як повідомляли QIRIM.News, правоохоронці виявили у Києві колекцію унікальних музейних експонатів на мільйони доларів, ймовірно викрадених з музеїв окупованого Криму.