На сайті Олімпійських ігор змінили мапу, де відокремили окупований Росією Крим від материкової частини України

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
23 Липня 2021, 11:40
Тетяна Нікішина
23 Липня 2021, 11:40

На офіційному сайті Олімпійських ігор-2020 у Токіо (Японія) виправили мапу світу, на якій помилково вказали кордони України, відокремивши анексований Росією Крим від материкової частини країни.

Як відомо, під час відвідин вебсайту Олімпіади у Токіо користувачу пропонують за допомогою спеціального вікна Olympics Cheer Zone переглянути результати команд.

Організатори також підготували інтерактивну мапу, яка допоможе відвідувачам сайту зорієнтуватися, де розташована країна, результатами якої вони зацікавилися.

У четвер, 22 липня, користувачі помітили, що на сайті Олімпіади в розділі «Розклад і результати» у нижньому правому куті є спливаюче вікно під назвою Olympics Cheer Zone, в якому намальована мапа світу з Кримом, відокремленим від України кордоном.

Міністерство закордонних справ доручило посольствам України в Швейцарії та Японії розібратися в цій ситуації.

Під вечір віконце Olympics Cheer Zone взагалі зникло з сайту, а у п'ятницю з'явилось знов, але вже з правильною мапою України.

При цьому в соцмережах ігор немає ані вибачень, ані взагалі жодного слова про інцидент.

Як відомо, 23 липня в Токіо відбудеться церемонія відкриття Олімпійських ігор-2020. Відкриття проведуть на Національному стадіоні Токіо, який побудували у 2019 році.

Олімпіада цьогоріч відбудеться без глядачів. На трибунах у день відкриття буде тільки 950 осіб. Це дипломати, спонсори та представники Міжнародного олімпійського комітету. Серед офіційних представників — 15 голів держав та міжнародних організацій.

Церемонія відкриття розпочнеться о 14:00 за Києвом (о 20:00 за японським часом).

В Україні церемонію транслюватиме телеканал «UA: Перший». Цей телеканал є офіційним транслятором Ігор-2020.

На Олімпіаді у Токіо розіграють 339 комплектів медалей у 33 видах спорту. Україну представлять 157 олімпійців.

Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення про зміну олімпійського девізу. Зокрема, члени комітету вирішили додати до девізу слово «разом». Новий девіз звучить так «Швидше, вище, сильніше — разом» (Faster, Higher, Stronger — Together).

Як повідомляли «Кримські новини», на офіційному сайті Олімпійських ігор-2020 на мапі території тимчасово окупованого Росією Криму відділили від іншої частини України, попри міжнародно визнані кордони країни.