«На сьогодні жодної загрози з боку Збройних сил Білорусі для України немає», - військовий експерт Старіков про білорусько-російські військові навчання

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 14:10
Фото: Міноборони Республіки Білорусь
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 14:10

З урахуванням стратегії військової доктрини Республіки Білорусь, Україна для неї не є противником. Про це у коментарі QIRIM.News сказав військовий експерт Олег Старіков, коментуючи спільні білорусько-російські військові навчання. За його словами, для цієї країни противником є НАТО. Тож, загрози для України не вбачає.

Що найважливіше - військ Збройних сил Республіки Білорусь біля кордонів України немає. Найближче, що там розташоване, - це бригада спецпризначення в Бресті, це далеко, - зазначив він.

Старіков додав, що жодних завдань, пов'язаних зі створенням військової інфраструктури проти України, у Білорусі в планах не стоїть.

Щойно вони будуть розгортати військову інфраструктуру, те, що зараз робить Російська Федерація: Воронеж, 20-а армія, створили дві дивізії - 144-у і 3-ту мотострілецьку дивізію, 8-а армія Південного військового округу - це вже військова інфраструктура. А з боку Білорусі такої інфраструктури немає. На сьогодні жодної загрози з боку Збройних сил Республіки Білорусь для України немає, - наголосив експерт.

Як писалиQIRIM.News, в Міноборони Білорусі повідомили, що на територію Республіки Білорусь почали прибувати підрозділи зі складу Збройних Сил Російської Федерації для спільних навчань.

Як повідомляли QIRIM.News 2 грудня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не виключає можливості, що у вторгненні в Україну можуть взяти участь і білоруські збройні сили. Про це Кулеба заявив в інтерв'ю для латиського порталу новин «Sargs.lv», яке оприлюднила пресслужба МЗС.

Як повідомлялиQIRIM.News, командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що Кремль рішуче налаштований перетворити Білорусь на військову базу на кшталт вже побудованої в окупованому Криму. 

Як писали QIRIM.News, 16 грудня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Брюсселі заявив, що на кордонах України триває нарощування військ і техніки Російської Федерації. Десятки тисяч військ РФ у бойовій готовності.