На знак солідарності — Литва, Латвія і Естонія висилають дипломатів Росії

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Квітня 2021, 16:45
Ірина Требунських
23 Квітня 2021, 16:45

Сьогодні, 23 квітня, на знак солідарності з Чехією Литва, Латвія і Естонія заявили, що висилають з країн дипломатів Росії. Про це інформують пресслужби міністерств закордонних справ країн.

МЗС Естонії викликало посла РФ Олександра Петрова і оголосило йому протест через те, що вибух на складі боєприпасів у Врбетіце у 2014 році був організований Москвою. На знак солідарності з Чехією країна висилає одного російського дипломата.

Росія вчинила грубе порушення міжнародного права на території Євросоюзу та держави-члена НАТО, підірвавши суверенітет Чехії та забравши життя двох людей. Такі дії шкодять безпеці та стабільності Європи і є неприйнятними, — зазначають в Естонії.

Також сьогодні МЗС Литви вручило дипломатичну ноту представнику посольства Росії. В ноті Литва оголосила двох співробітників посольства персонами non grata — «оскільки вони здійснювали діяльність, несумісну з їхнім дипломатичним статусом». Російські дипломати мають сім днів, щоб залишити країну.

Рішення було прийнято у тісній координації з нашими латвійськими та естонськими партнерами, — повідомляє литовське відомство.

Раніше незгоду Литви із зовнішньою політикою Росії і порушеннями прав людини висловили послу РФ Олексію Ісакову через розміщення російських військ на кордонах України та в незаконно окупованому Криму.

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс оголосив одного дипломата посольства РФ небажаною особою в країні.

«Латвія зацікавлена формувати стосунки з Росією, спираючись на взаємну повагу, міжнародне право та принципи Віденської конвенції про дипломатичні зв'язки. Дії Росії вже тривалий час свідчать про систематичні порушення цих принципів і про погіршення ситуації з безпекою», — підкреслили в МЗС Латвії.

Нагадаємо, 17 квітня Чехія заявила, що висилає 18 російських дипломатів і звинувачує РФ у організації вибуху військового складу. Україна підтримала дії Чехії проти Росії, які вона зробила через причетність Москви до вибухів складів з боєприпасами у 2014 році у Врбетіце.

Раніше Національний центр проти організованої злочинності Чехії (NCOZ) провів широкомасштабну операцію, під час якої затримали щонайменше п'ятьох чехів, які були членами воєнізованих формувань і, як підозрюють, воювали на Донбасі на боці сепаратистів.

Як повідомляли «Кримські новини», Чехія відсторонить Росію від участі в будівництві АЕС через агресивні дії Кремля.