«Набралося вже 2606 ствердних відповідей на запитання, чи потрібні Україні сучасні системи протиракетної оборони», – Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Червня 2022, 08:39
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
13 Червня 2022, 08:39

Набралося вже 2606 ствердних відповідей на запитання, чи потрібні Україні сучасні системи протиракетної оборони. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

Він наголосив, що Україні потрібні системи сучасної протиракетної оборони. Постачання таких систем було можливим і цьогоріч, і минулого року, і ще раніше.

Чи отримали ми їх? Ні. Чи потрібні вони? Так. Набралося вже 2606 ствердних відповідей на це запитання у вигляді різних російських крилатих ракет, які вдарили по українських містах. По наших містах, по наших селах за час від 24 лютого. Це життя, які можна було б урятувати, це трагедії, яким можна було б запобігти, якби до України дослухалися, - заявив Зеленський.

Глава держави розповів, що після ракетного удару по Тернопільській області в лікарнях досі перебувають десять людей.

Не було жодного тактичного чи стратегічного сенсу в цьому ударі, як і в абсолютній більшості інших російських ударів. Це терор, просто терор, - підкреслив Президент.

Серед постраждалих – дівчинка, їй 12 років із Харкова. Вона поїхала на Тернопільщину, щоб урятуватися від російської армії.

І саме такі факти тепер визначатимуть сприйняття Росії у світі. Не Петро І чи Лев Толстой, а діти, поранені та вбиті російськими ударами, - наголосив Зеленський.

Він зауважив, що ключова тактична мета окупантів не змінилася. Вони тиснуть у Сєвєродонецьку, там тривають дуже жорстокі бої – буквально за кожен метр. А також тиснуть у напрямку на Лисичанськ, Бахмут, Слов'янськ тощо. Російська армія пробує завести на Донбас резервні сили.

Але які в них можуть бути резерви зараз? Схоже, спробують кинути в бій слабо підготовлених строковиків і тих, кого зібрали шляхом прихованої мобілізації, - зазначив Президент.

Російські генерали розглядають своїх людей просто як гарматне м'ясо, яке їм потрібне, щоб забезпечувати перевагу в кількості – у кількості живої сили, у кількості військової техніки.

І це означає лише одне: Росія ще в червні може перетнути межу в 40 тисяч своїх втрачених військових. У жодній іншій війні за багато десятиліть вони стільки не втрачали, - заявив Зеленський.