Набула чинності заборона на в'їзд для росіян до країн Балтії та Польщі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Вересня 2022, 11:55
Ліна Тимошина
19 Вересня 2022, 11:55

19 вересня набула чинності заборона на в'їзд до Естонії, Латвії, Литви та Польщі громадян Росії з шенгенськими візами. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву естонського МЗС.

Росіяни не зможуть потрапити на територію зазначених держав незалежно від того, якою країною видана шенгенська віза.

Заборона поширюється на громадян Росії з чинними шенгенськими візами і мета поїздки яких туризм, бізнес, участь у спортивних заходах і транзит, - йдеться у повідомленні.

Проте є й винятки - як і раніше в'їхати до країн можуть представники дипломатичного корпусу, також громадяни Росії, які мають родичів у зазначених країнах.

В Естонії залишається можливість в учнів, які мають короткострокову навчальну візу, та у власників робочої візи. Стосовно останньої важливо, щоб робота була зареєстрована, - зазначається у заяві.

Також залишається можливість в'їхати з гуманітарних міркувань. Наприклад, на похорон, для лікування тяжкого захворювання тощо.

Через Литву росіяни, як і раніше, зможуть їздити до Калінінградської області і назад транзитними поїздами.

Європейський Союз зараз не запроваджує загальну заборону на туристичні поїздки для росіян, оскільки низка країн, зокрема, Угорщина, виступили проти.

Однак з 12 вересня набуло чинності рішення Ради ЄС про призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з РФ. Таким чином процес отримання віз до країн ЄС для громадян РФ став значно тривалішим і дорожчим.