«Наче до Олімпіади готують» — Балух про реабілітацію після побиття

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
30 Листопада 2020, 15:16
Ольга ПолтавкаQHA
30 Листопада 2020, 15:16

Колишній політв’язень Кремля, кримчанин Володимир Балух розповів, як проходить реабілітацію після нападу на нього. Він 35 днів провів у комі у вкрай важкому стані. Щоб видалити 120-мілілітрову гематому, лікарі провели операцію, у результаті якої видалили і частину кісток черепа. Про це йдеться у матеріалі "Цензор".

Наразі Балух перебуває в одній з клінік Києва. Попри важку травму і операцію, тривалу кому, він опритомнів, говорить, ходить, читає книги і пам’ятає усіх своїх друзів.

Як зазначається, лише за чотири тижні лікування лікарі попросили близьких друзів записати голосове звернення до Балуха — він почав реагувати на прохання медиків стиснути руку, відкрити очі.

Мені давали слухати записані голоси, бо коли я опритомнів і прокрутив ту доріжку, зрозумів, що вже чув усі ці слова, — згадує Балух.

Поки Володимир Балух був непритомний, його близькі та друзі непокоїлися через те, як травма позначиться на його пам’яті, свідомості. Але як тільки хтось мав змогу поговорити з Володимиром, то одразу переказував друзям: «Наш Володя повернувся».

Як додає видання, Балух радіє знайомим, усміхається. Під час таких візитів спілкування відбувається телефоном. З ним не можна зустрічатися, щоб не принести коронавірус, але його можна побачити через вікно.

Мене тут дуже пресують. У будні з ранку до вечора я зайнятий. На тренажерах ходжу по п’ять кілометрів, потім на велосипеді проїжджаю по 22 кілометри. У мене таке відчуття, що мене готують до Олімпійських ігор. Тільки на вихідних залишають у спокої, — жартує Балух.

Зазначається, що кримчанин сильно схуд, а з правого боку черепа у нього немає частини кістки.

"Я вже звик до того, що немає частини кістки. Спокійно торкаюся голови, мию. Час від часу ввечері мене турбує головний біль. Але я цілий день себе навантажую. Може, це з цим пов’язано. Та й погода змінюється. Достатньо відпочити, полежати – і біль минає. Чого хочеться? Бачити результати реабілітації. Не повільно, як це відбувається, а одразу. Хоча я вже краще ходжу. Майже не видно, що ліву стопу догори не можу підняти. Інколи навіть так можу пройтися, що взагалі цього не помітно. Я добре розумію, якщо наполегливо працювати, результат прийде", — пояснив Балух.

Також Балух розповів, що друзі напередавали йому дуже багато книг. До нього приїздили і кримчани, які залишили півострів, і родичі політв’язнів, і з Москви були знайомі.

Як повідомляли «Кримські новини», у 2017 році Володимира Балуха, який вивісив в окупованому Криму на своєму будинку український прапор, окупанти засудили до п'яти років колонії загального режиму і штрафу в 10 тисяч рублів.

Нагадаємо, 8 вересня у Києві Балух був госпіталізований у важкому стані. Поліція кваліфікувала це як розбійний напад.

22 жовтня Володимира Балуха виписали з лікарні і він розпочав курс реабілітації у приватній клініці "Нодус", яка взяла майже усі витрати на реабілітацію та відновлення на себе.