Нафтогаз має розроблену стратегію примусового стягнення компенсації з рф за майно в Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Травня 2023, 10:52
Ліна Тимошина
30 Травня 2023, 10:52

Юридичний радник правління НАК «Нафтогаз України» розробив стратегію примусового стягнення компенсації з росії за збитки та втрачене майно Нафтогазу в Криму.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов в інтерв'ю NV, повідомляє пресслужба Нафтогазу.

За його словами, росія добровільно не віддасть 5 мільярдів доларів за кримські активи.

Це рішення – визначна перемога Нафтогазу на енергетичному фронті. Команда працювала над ним понад шість років. Звісно, ми не розраховуємо, що РФ добровільно виплатить ці кошти. Тому наш юридичний радник – міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP – розробила стратегію примусового стягнення компенсації, визначеної трибуналом, - наголосив Чернишов.

Він запевнив, що Нафтогаз застосує всі доступні механізми примусового виконання арбітражного рішення, з арештом російського майна за кордоном включно. За словами Чернишова, на це може піти кілька років, але стягнення точно відбудеться.

Гаазьке рішення – це прецедент для інших компаній, що постраждали через російську агресію. Воно доводить: Росію можна перемагати і на полі бою, і на полі права, - підкреслив голова правління НАК «Нафтогаз України».

Як повідомляли QIRIM.News, 12 квітня Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов'язав росію виплатити п'ять мільярдів доларів на користь "Нафтогазу".