Найбільш ймовірний час ескалації з боку РФ - кінець січня. 8 батальйонно-тактичних груп додатково перекинуті в Крим - Резніков

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Грудня 2021, 15:48
Олексій Резніков. Фото: «Інтерфакс»
Ліна Тимошина
03 Грудня 2021, 15:48

Найбільш ймовірним часом досягнення готовності для ескалації з боку Російської Федерації буде кінець січня. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Наша розвідка аналізує усі сценарії, включно з найгіршими. Вона відзначає, що ймовірність масштабної ескалації з боку Росії існує. Найбільш ймовірним часом досягнення готовності для ескалації буде кінець січня, - заявив він.

Утім, за даними очільника Міноборони, ескалація є ймовірним сценарієм, але не обов'язковим. І завдання - відвернути його.

Чим краще ми спрацюємо, самі і разом з партнерами, тим меншою буде загроза ескалації, - додав міністр.

За його словами, Росія впродовж року застосовує тактику своєрідних "хвиль". Періодично відбувалася концентрація військ біля кордонів, потім особовий склад відводився у місця постійної дислокації, а техніка залишалася.


Зараз навколо України та в тимчасово окупованому Криму у постійній готовності перебуває 41 батальйонно-тактична група, з яких 33 – на постійній основі, 8 – додатково перекинуті до Криму. Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації, сьогодні оцінюється в 94,3 тисячі осіб, наголосив Резніков.


Також міністр повідомив про збереження рівня напруженості в Азово-Чорноморському регіоні. За його словами, протягом минулого тижня відбулося посилення танками і бронетехнікою угрупувань в Брянській і Смоленській областях.

У разі входження двох великих десантних кораблів Балтійського флоту до Середземного та Чорного морів, їх загальна кількість у регіоні збільшиться до дев'яти. Разом з катерами це дозволить противнику одночасно перекидати до трьох тисяч військовослужбовців і до 250 одиниць бойової броньованої техніки. Це свідчить про збереження рівня напруженості в Азово-Чорноморському регіоні, - наголосив Резніков.

Як повідомляли QIRIM.News, у листопаді начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія зосередила понад 92 тисячі своїх військових біля кордонів України та готується до атаки наприкінці січня - початку лютого 2022 року.