«Наймасовіший акт переслідування в Криму за останні 8 років», — активістка про судові дебатування проти активістів «Кримської солідарності»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 13:00
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 13:00

Сьогодні у Південному окружному військовому суді розпочнуться судові дебати у справі журналіста Ремзі Бекірова, правозахисника Ризи Ізетова, активістів Раїма Айвазова, Фархода Базарова та Шабана Умерова, заарештованих у березні 2019 року.

Про це повідомила правозахисниця Лутфіє Зудієва.

Вона зазначила, що разом із ними за однією кримінальною справою проходять одразу 25 кримських татар.

«Це наймасовіший акт переслідування у Криму за останні 8 років. Майже всі підсудні – активісти «Кримської солідарності». Ще на етапі слідства перед самим судом їх розділили на 5 підгруп, що, з точки зору адвокатів, саме по собі є «квазіюрідієською процедурою». Одні й самі матеріали справи у суді слухаються по 5 разів. Одні й ті самі приховані свідки виступають по 5 разів. І, відповідно, буде 5 груп судових дебатів, 5 груп вироків. 25 величезних термінів ув'язнення – за політичні та релігійні переконання», - розповіла вона.

Вона зазначила, що сьогодні прокурор запросить для них терміни і ніхто не чекає із зали добрих новин.

Нагадаємо, 27 і 28 березня в анексованому Сімферополі та його околицях, Білогірському і Красногвардійському районах окупованого Криму, а також у Ростовській області Росії відбулися обшуки і затримання кримських татар. Їх підозрюють у належності до забороненої в РФ (але не в Україні) партії Хізб ут-Тахрір. Під час обшуків було затримано більше 20 кримських татар, одним з яких був Ремзі Бекіров. Під час затримання силовики застосовували грубу фізичну силу.

У вересні 2019 року 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО у Ростовській області Росії до окупованого Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», російський Південний окружний військовий суд відсторонив фігурантів «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» від участі в «процесі» через те, що підсудні використовували рідну кримськотатарську мову.