Наказ скласти зброю та не чинити опір російським військовим під час окупації півострова: заочно судитимуть колишнього командувача ВМС України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Листопада 2021, 15:48
Фото: прокуратура АР Крим
Ліна Тимошина
30 Листопада 2021, 15:48

Обвинувальний акт стосовно колишнього контрадмірала та командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України скеровано до суду. Про це повідомила пресслужба Прокуратури АР Крим.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) КК України. Вказаний громадянин України у 1992 році присягнув на вірність українському народові, взявши на себе обов’язок обороняти й захищати Україну та розпочав військову службу ЗСУ, - йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що указом виконувача обов’язків Президента України, 1 березня 2014 року, обвинуваченого призначено командувачем ВМС ЗСУ. Відповідно до законодавства, вказана посада передбачає обов’язок стримувати, локалізувати i нейтралізувати збройні конфлікти. А при необхідності - надати відсіч збройній агресії з моря як самостійно, так і у взаємодії з іншими підрозділами 3СУ. Однак, обвинувачений, об’єднавшись у злочинну організацію з іншими особами, які сприяли окупації Росією півострова Крим, вирішив стати на шлях державної зради.

Одразу після призначення на зазначену посаду, обвинувачений публічно виступив перед особовим складом ВМС ЗСУ та представниками ЗМІ. У своїй промові контрадмірал заявив, що відмовляється виконувати будь-які рішення, накази та розпорядження української влади та зобов’язався виконувати накази самопроголошеної окупаційної влади в Криму. До того ж, обвинувачений, наказав підпорядкованим військовим підрозділам скласти зброю, не здійснювати супротиву ЗС РФ та перейти під командування окупантів, - пояснили в прокуратурі.

Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачений сприяв іноземній державі та її окупаційній адміністрації у проведенні підривної діяльності проти України, наголосили в прокуратурі.

Як повідомляють джерела QIRIM.News, заочно судитимуть Дениса Березовського, колишнього командира Військово-Морських Сил України.

Як повідомляли QIRIM.News 17 листопада, Прокуратура АРК повідомила про підозру у державній зраді «судді» з окупованого Криму.